Vücudunu koruyan 20 meleğin yerini benden dinle! | www.corek-otu-yagi.com

 

Hz. Osman (r.a.)’ın şöyle dediği rivayet edilmiştir. “Ey Allah’ın Resulü! Bana, bir insan için ne kadar meleğin görevlendirildiğini söyle” dedi.

Hz. Peygamber (s.a.s.) “Bir melek sağındadır. O, senin hasenatını (iyiliklerini, iyi amellerini) yazar. Bu melek, aynı zamanda senin solunda bulunan meleğin emîri (reisi)dir.

Binâenaleyh bir iyilik yaptığında, o buna, karşılık on katı sevab yazar.

Ama bir kötülük işlediğinde, solda bulunan, sağda bulunana, “Yazayım mı?” diye sorar.

O da, “Hayır, (bekle). Belki tevbe eder” der.

Soldaki melek üç defa böyle deyince, sağdaki, “Evet, (artık) yaz. Allah bizi ondan kurtarsın. O, ne kötü bir arkadaş. Ne kadar az Allah’ı görüp gözetiyor ve bizden ne az utanıyor” der.

Bunlardan başka önünde ve arkanda iki melek daha var.

Bunlar, Hak Teâlâ’nın: “Onun (insanın) Önünde ve arkasında, kendisini Allah’ın emriyle gözetleyecek ta’kibçi (melekler) var” ayetinde bahsedilenlerdir.

Bir melek de, senin perçeminden (kâkülünden) tutmuştur. Sen, Rabbine boyun eğip itaat ettiğinde, başını yukarı kaldırır; isyan edip, başını diktiğinde, başını yere çeker ve indirir (zelil eder).

İki melek de, senin dudaklarında bulunur. Bana getirdiğin, söylediğin salât-u selamları yazar, kaydederler.

Bir melek de ağzının içinde bulunur ve ağzından içeri, yılanların çıyanların girmesine engel olur.

İki melek de. iki gözünün üzerinde bulunur, işte bunlar, her insan ile birlikte bulunan toplam on melektir.

Gece melekleri, gündüz melekleri ile nöbet değişirler. Böylece, her insan üzerinde (görevli) yirmi melek bulunur” buyurmuştur.

Yine Hz. Peygamber (s.a.s)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir: “Aranızda gece ve gündüz ta’kibte olan melekler vardır. Onlar sabah namazı ve ikindi namazı vaktinde (günde iki kez nöbet değişimi için bir araya gelirler.”  İşte, “Sabah namazını da (edâ et). Çünkü sabah namazı şâhidlidir” (isra, 78) ayeti ile murad edilen şâhidlik budur.

* Sağında ve solunda iki tane kamera olsa, o rahatlıkla işleyebildiğin günahı yapabilirmisin?

 

 

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*