Yâ Cebrâîl! Bu vahyi nerden alıyorsun? | www.corek-otu-yagi.com

 

 

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) Cebrâîl aleyhisselâma sordu:

– Yâ Cebrâîl! Sen bu vahyi nerden alıyorsun? Cebrâîl aleyhisselâm;

– Sidretü’l-Münteha’da bir yeşil perde arkasından bana söyleniyor, dedi. Rasûlullah Efendimiz (s.a.v.):

– Bundan sonra gittiğinde o perdeyi kaldır, sana söyleyene bak, dedi.

Cebrâîl aleyhisselâm Sidretü’l-Münteha’ya vardığında o yeşil perdeyi kaldırdı. Rasûlullah Efendimiz’i (s.a.v.) gördü. Kendisine söyleyen o idi. Bir rivayette 360 kanadını, bir rivayette de 600 kanadını [Gümüşhanevî, Râmûzu’l-Ehâdîs, Hadis no: 3857] çırpıp var hızı ile dünyaya geldi. Cebrâîl aleyhisselâm, ‘Muhammed’den evvel dünyaya gideyim’, dedi. Dünyaya geldi baktı ki, Fahr-i Âlem Efendimiz’i (s.a.v.) yerinde gördü.  Rasûl-i Ekrem (s.a.v.) Cebrâîl aleyhisselâm’a sordu, Hz. Cibrîl cevab verdi:

– Yâ Muhammed! Ben de hayret ettim; vahyi Allah Teala’dan alıp bana söyleyen de sensin. Burada benden alıp halka anlatan da sensin, dedi.

 

Bugün hiç Elhamdülillah dedin mi?

Bugün hiç Elhamdülillah dedin mi?

21 Haziran 2019 admin 0

Elhamdülillah nedir, ne anlama gelir? Elhamdülillah demenin önemi ve sevabı nedir? Elhamdülillah zikrinin anlamı ve fazileti… Elhamdülillah sözlükte “Hamd Allah’a mahsustur; Allah’a hamdolsun, şükürler olsun” demektir. ELHAMDÜLİLLAH

Harika Bir Egzersiz : Köprü Hareketi

Harika Bir Egzersiz : Köprü Hareketi

13 Haziran 2019 admin 0

Bridge Exercise yani köprü hareketi basen bölgesini çalıştırmak, kalçasını şekillendirmek tüm bunları yaparken karın bölgesini de güçlendirmek isteyenler için harika bir egzersiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*