Endokrin Doktoru’nun 2019 Yılı Duası Böyle Olur | www.corek-otu-yagi.com

 

🎇 – Diyabet hastalarının kan şekerleri düzelsin, HbA1c değeri düşsün, beslenmelerine dikkat etsinler, daha çok hareket etsinler .

🎇 – Kilo problemi olanlar ideal kilolarına ulaşsın, beyaz un ve şekeri azaltsın, dengeli beslensin, hareket etsin, arkadaş ve hanım günlerinde 40-50 çeşit yemesin.

🎇 – Tiroid ilacı kullananlar bitkisel tedavi ile hastalığın iyileşir, ilacını bırak diyenlere inanmasın, doktoruna güvensin, ilacını düzenli alsın.

🎇 – Yüksek tansiyon  hastaları tuzu azaltsın, hareketi çoğaltsın, ilaçlarını düzenli alsın, düzenli tansiyonlarına baksın.

🎇 – Kolesterolü yüksek olan hastalar ”Ben kolesterol ilacına karşıyım! , bana yazmayın! ” demesin.

🎇 – Ülkemde diyabete bağlı daha az kalp krizi, daha az diyabetik ayak ülseri, daha az bacak ve ayak kesilmeleri ve daha az böbrek yetmezliğine bağlı diyalize giren hasta olsun.

🎇 – Çocukların beslenmesinde daha sağlıklı besinler yer alsın. Çocukluk çağında yağ hücreleri çoğalmasın ve erişkinlikte bu hücreler başımıza bela olmasın.

🎇 – Sadece sabah akşam beslenme rafa kalksın, 3 ana öğün arada da gerekirse ara öğün yapılsın, metabolizmalar şaha kalksın!

🎇 – Tüm insanların halet-i ruhiyesi sağlam olsun, endokrin sistemlerinin sirkadiyen ritmi bozulmasın, halet-i bedenleri sağlık sıhhat bulsun.

🎀 Son duam da:

💙 ”Allah’ım bana mesleğimi hep özenle, daha güzel, layıkıyla yapmayı nasip et. Benim enerjimi daha da çoğalt, empati duygumu artır, içimdeki insan sevgimi evrenselleştir, vicdan ve merhamet duygumu kaybettirme ve tıbbi-bilimsel bilgilerimi çoğalt. Beni insanların daha çok şifa bulmasına vesile yap. AMİN 💙💙💙

(BU DUAYA SİZİN YORUMUNUZ NEDİR??? 💞)

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*