İbretlik Hikayeler | www.corek-otu-yagi.com


MUTLAKA OKUYUN
Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu “kim Kevser suresini okur Allah Teala ona cennet nehirlerinden su ikram eder. Kullarım her bir kurban bayramı gününde kesmiş oldukları her kurban veya Allah’a manen yaklaşmak için kesilen nafile kurbanların sayısınca kendisine on sevap yazılır. ”
100 defa okuyanın muradı kabul olur.
Dünyalık yahut ahiret için her ne istenirse,bir hacet için veya bekar bir insan için evlilik veya çocuk için vs…
Sabah namaz saatine kalkmak isteyen, yatmadan önce 3 defa okursa maksadı yerini bulur.Çok uyuyan bir kişi erken kalkmak isterse bu sureyi okumalı.
100 defa okuyan rüyasında Peygamber Efendimiz’i görür.Salavat getirerek ve inanarak okuyan bir kimse inşallah Peygamber Efendimizi rüyasında görür.
Bir oturuşta 1000 kere okumak çok faziletlidir.
Her türlü dünyalık hacet için, yağmur yağarken okunursa dileği hasıl (kabul) olur.
Her gün okuyanın kalbi iyi hislerle dolar. Kalpteki kin, haset gibi kötü duygular silinir.Yerini Allah’ın izniyle inşallah iyi ve sahih duygular alır yerini.
Her gün okumak hasımların kinini engeller. Çünkü bu sure Peygamber Efendimize haset eden, oğlu Kasım’ın vefatından sonra Peygamberimize soyu kesik demeleri üzerine bu sure nazil olmuştur. Bu yüzden düşmanın şerrinden emin olmak içinde okunur.
Allah Teala buyuruyor ki: “İzzetime yemin ederim ki, Kevser suresine kim inanarak ve sevabını umarak okursa,onu affederim.
” buyuruyor.
Bu sureyi yazıp üzerinde taşıyan kişi, her türlü bela ve nüsubete karşı güvenceye alınır.
Bu sure hakkında denilir ki: Her kim bu sureyi okumaya devam ederse, Allah’a huşu içinde ibadet eder.İbadetlerinde huzur ve huşu bulur.
Peygamber Efendimizi rüyasında görmek isteyen, cuma günü, yatsı namazından sonra bin defa Kevser suresi okursa,rüyasında görür inşallah.
Allah’u Teala az olan bu sure ile çok şeyler anlatmıştır. Peygamber Efendimiz’in zürriyetinin kıyamete kadar dünyaya şeref vereceğini anlatmıştır. Peygamber Efendimizi ve ona inanları Kevser gibi büyük mükafatların beklediğini fakat asıl zelil duruma düşecek olanın onu inkar edenler olduğunu bildiriyor. Büyük sırlarla dolu olan bu sureyi her gün okumalıyız.Sevabına ve faziletine inanarak okumak gerekir.

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*