Şeytanı (Aleyhillane) Döven Adamın İbretlik Sonu!

 

Adamın biri her gece yatmadan dua edip, o şeytanı bi görsem bak neler yapacağım diye mırıldanıp içinde kinini biriktirirmiş.

Bir gün adam evindeyken, kapısı çalınmış, açmış kapıyı, yaşlı, patlak gözlü çirkin mi çirkin ağzı kokan üstü başı pis bir adam görü vermiş.

Adam sen kimsin be yaşlı moruk, yaşlı adamda ben şeytanım, hep beni görmek istiyordun ya demesine kalmadan bir tane sağlam tokat yiyor şeytan.

Şeytan eli yüzünde, kısık sesle bak ben sana neler yapacağım diyor. Sonra şeytan adama ben sana ne yapacağımı biliyorum da hadi neyse neyse demiş.

Adam ne yapacaksın bana der, şeytan sana bir şey yapamam senin 100 sene ömrün var der, adam inanır gerçekten benim 100 sene ömrüm mü var der mutlu olur.

Sonra şeytan kaybolur, adam der ki o zaman 90 sene gezip, içip, alem yapim son 10 sene ibadete başlarım hatta hoca bile olurum hade gene iyisin der kendine.

Adam tabi gazı aldı bir kere, o bar senin, bu disko benim misali iç babam iç, vur patlasın, vur oynasın, davullar çalsın, zurnalar ötsün, kısacası Allah kitap, her şeyi unutmuştur..

Bir gün gene adam barda alem yapıyor, içeri iri yarı, heybetli biri girer ve adama bakar, adam da ne bakıyorsun bee Azrail misin canımı mı alacaksın…

Gür ve kalın sesli, kararlı bir cevap gelir, EVET… Adam sen kimsin der, ben Azrail’im, adam yok ya der canımı mı alacaksın, tekrar evet der canını alacağım.

Adam, o zaman sen yahu erken geldin, yanlış yaptın der, benim daha 100 sene ömrüm var. Bu işte bi yanlışlık olmasın der Azrail Aleyhisselama…

Azrail de adama der ki, kim sana 100 sene ömrünün olduğunu söyledi?

Adam tam şeytan dicek birden jeton düşer acı da olsa…

Adam nasıl kandım şeytana diyerek canını teslim eder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*