Yahu bizim hanım vefat etmiş değil miydi? | www.corek-otu-yagi.com

 

Allahu Teâlâ rahmet eylesin, kabrinde nur içinde yatsın, ruhu şâd olsun, baba dostu, aksakallı, yaşı yüzü geç…miş, mübarek bir Mehmet Amca vardı; göğsünde istiklal madalyası, eli tesbihli, ağzı dualı, boynu bükük, hali mütevazı, ahlâkı çok güzel, işi dürüst, dili tatlı, hakiki bir mü’min idi. Medine-i Münevvere’de anlattılar:

Karısı ağır hastalanmış, ölüm döşeğinde yatarken, yanına girdiğinde:

“Efendi! Bana haklarını helal et!” diye rica etmiş; Mehmet Amca da:

“Hanımcığım 60 küsur yıllık evliliğimizde beni hiç kırmadın, üzmedin, darıltmadın; senden çok memnunum, ne hakkım olabilir ki varsa helal olsun…” diye cevap vermiş.

60 küsur yıl bir arada yaşayıp birbirini hiç kırmayan İslâmî bir aile! Mehmet Amca yakınlarına anlatmış:

“Hanımım, maşaallah, çok vefalı, çok sadakatli bir hatun idi, vefatından sonra bile iki sene sabahları rüyama gelip beni namaza kaldırmaya devam etti…” demiş.

Çok garip ve ibretli bir diğer maceraları da şöyle:

Mehmet Amca, hanımının vefatından sonra yine gelmiş, konuşa konuşa tavafı beraber yapmışlar, sonra Mehmet Amca içinden kendi kendine:

“A! Yahu bizim hanım vefat etmiş değil miydi? Dönüp bakmış hanım yanında yok…”demiş.

 

 

 

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 1

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*