Kuşburnu Yağı Nedir Ne İşe Yarar Yararları Nedir?

Kuşburnu Yağı Nedir Ne İşe Yarar Yararları Nedir

Kuşburnu yağı, yağ asitleri açısından zengindir – büyük miktarlarda, cildin koruyucu tabakasının ve rejeneratif hücrelerin korunmasında çok önemli olan linoleik, oleik, linolenik ve diğer asitleri içerir. Vitamin C, E kolajenin sentezine katkıda bulunur ve ayrıca antioksidan aktiviteye sahiptir. A vitamini hücresel bağışıklığı geri yükler, çevresel etkilerden dolayı hücreleri yıkımdan korur.

Klinik çalışmalar, Kuşburnu yağının doku yenilenmesi, cilt renginin iyileştirilmesi, yaraların azaltılmasının gerekli olduğu durumlarda bu yağı son derece yararlı kılan gerekli besin maddelerini içerdiğini göstermiştir.

Kuşburnu yağı, her tür için anti-skar iyileştirici bir ilaç olarak kullanılır: hipertrofik, hiperkromik, keloid ve ayrıca eski yara izleri.
Kalça yağı, sürtünmeden kaynaklanan cilt tahrişlerine yardımcı olur. Egzama, sedef hastalığı, nörodermatit tedavisinde yardımcı olur; X-ışınlarının neden olduğu cilt problemlerine yardımcı olur (iltihaplanma, cildin koyulaşması, aktinik dermatit).
Kuşburnu yağı gingivitis, stomatitis, ayrıca meme çatlakları, bedores, trofik ülserler, dermatozlar için kullanılır; Kırık ciltler için mükemmel bir çare … Yanıktan sonra cildi onarır.
Kuşburnu yağı, ülser kolit ile (lavmanlarda) yatak yaraları, alt bacağa ait trofik ülserler, dermatozlar, ozonda dıştan uygulanır.

Kuşburnu yağı satın almak için yağlar yağlı (saf formda değil), kuru, hassas ve sorunlu cilt yanı sıra genişletilmiş gözenekler için uygundur. Tahriş olmuş, pullu ciltler için kullanışlıdır. Kuru cildin nemini geri yükler. Göz ve dudak çevresindeki cildin bakımı için tavsiye edilir.

Kuşburnu yağı güçlü rejeneratif özelliklere sahiptir ve cilt hücrelerini geri yüklemek için gerekli olduğu durumlarda yararlıdır:

Skarlaşmayı azaltır ve cilt kusurlarını ortadan kaldırır. Akne sonrası daha az görünür hale getirir, ameliyat sonrası yara izlerini, yanık ve kesik izlerini azaltır. Cilt hücrelerini yenileme, yara iyileşmesini destekleme, cilt rengini ve elastikiyetini geliştirir.
Yaşlanma sürecini yavaşlatır – kırışıklıkların, karga ayaklarının, cildin sarkmasını önler ve aynı zamanda hali hazırda yaşlanma ve yaşlanma belirtileriyle mücadeleye yardımcı olur.
Hamilelikten kaynaklananlar da dahil olmak üzere pigmentasyon noktalarından yardımcı olur.
Streç izlerini daha az fark edilir hale getirir.
Kuşburnu yağı, hücre içi metabolizmayı normalleştirir, bozulma ürünlerinin ve yaşlanan enzimlerin deri birikimini önler, cilt bağışıklığını artırır, güneş koruyucu özelliklere sahiptir.
Saçın parlaklığını ve yumuşaklığını geri kazandırır, lekelenme, renk değişimi, kimyasal dalga, güneşe maruz kalma ve olumsuz çevre koşullarından dolayı hasar görmüş saçların durumunu önemli ölçüde iyileştirir.
Tırnakları güçlendirir.
Kuşburnu yağını yağ karışımlarına eklemek yağ içeriğini azaltır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*