Zinaya Götüren Yollar | www.corek-otu-yagi.com


ZİNÂYA GÖTÜREN YOLLAR

Değişen/gelişen dünyânın getirmiş olduğu birtakım güzelliklerin yanısıra, aynı ölçüde hattâ belki de daha fazla, günahlara açılan kapıların artmış olduğunu müşahede etmekteyiz. Günümüzde internet, televizyon ve akıllı telefonlar gibi materyaller hayırlı işlerde kullanılması ile insana pozitif mânâda katkı sağlarken, gayriahlâkî resim ve video gibi görüntülerin izleme/izlettirme aracı olarak kullanılmasıyla da ahlâkî bir fâciâya dönüşüvermektedir. Zamanımızda internet dünyâsındaki gayrimeşrû görüntülerin yaygın olmasının zinâya sürükleyen güçlü bir etken olduğunu görmekteyiz. Dînî hassâsiyetini diri tutamamış kimi insanlar için bu durum büyük bir tuzak mesâbesindedir.

Kadınla erkeğin aynı ortamda çalışması zinaya sebep olan en büyük nedenlerden biride bu kadınlar çalışmasınlar mı tabiki mecbursa çalışması lazım yoksa bende çalışayım eve katkım olsun diyerek çalışmak pek uygun değildir araştırmalara göre zinanın en çok olduğu yer lerden biride aynı çalışma ortamları çalışan bayanın çok dikkatli olması lazım giyim bakımından erkeklerle mecbur olmadığı sürece konuşmamalı arasına büyük mesafeler koymalı erkeğinde bayanlara kesinlikle şehvetle bakmaması lazım bunlara dikkat edilirse sıkıntı olmaz ama dikkat edilmezse şeytan devreye girer göz zinasindan başlayarak mutlaka kandırıp zinaya teşvik eder.

Birde kız arkadaş erkek arkadaş flört gibi yapılan ahlaksız yanlışlar var bunlar dışarda olduğu gibi okullarda da var. Şunu herkes iyi bilsin müslüman bir kızla erkek arkadaş olamaz bu büyük günahtır haramdır. Zinadir helalin değilse helak in olacaktır.

Malesef okullarda 10 yaşında çocuğun kız veya erkek arkadaşı oluyor kimse birşey demiyor daha bunlar çocuk deniliyor anne babalara sesleniyirum çocuğunuza bu yaşta öğretin erkekle kızların arkadaş olamayacağını günah olduğunu unutmayın ağaç yaşken eğilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*