Yumurta sarısıyla yapılan mükemmel saç bakımı | www.corek-otu-yagi.com

Yumurta sarısı kullanarak daha sağlıklı, hacimli, parlak, yumuşacık ve ipeksi saçlara sahip olun.

Yumurta sarısının saça faydaları;

Yumurta sarısı, içerisinde çesitli vitamin, protein ve mineraller bulundurur. Daha yumuşak, ipeksi, kolay şekil verilebilen ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlar. Yumurta sarısı ile saçlarınız daha hacimli olacak, daha hızlı uzayacak ve saç dökülmeleriniz azalacak.

Yumurta sarısı ile yapılan bakım maskesi tarifi;

Kısa ve orta uzunlukla saçlar için 2 daha uzun saçlar için 4 adet yumurta kırın ve sarılarını bir kaseye aktarın. Yumurta sarılarına 3 çorba kaşığı badem yağı ya da sızma zeytinyağı ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın.

Saçları normal şampuanla yıkadıktan, duruladıktan ve fazla suyu aldıktan sonra saçlarınızı tutam tutam ayırıp her tutama kökten ucuna kadar yumurta sürün. Tüm tutamlara bu işlemi yaptıktan sonra kalan yumurta sarısını masaj yaparak saç derinize sürün.

Maske başınızdayken kuru bir havlu sarın ya da bone takıp maskenin 30-40 dakika saçınızda kalmasını sağlayın. Yeterli süre bekledikten sonra maskeyi soğuk su ile durulayın. Tekrar şampuanla yıkayıp ve saç kremi kullanabilirsiniz.

Yumurta sarısı kullanılarak hazırlanan saç maskesi saç kırıklarının oluşumunu engellemek, solgun saçlara doğal parlaklık kazandırmak, saç derisini ve saç köklerini beslemek için yapabileceğiniz en hesaplı ve faydalı saç bakım yöntemlerinden biridir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*