Seni olduğundan daha az çekici yapan 12 hareket

Sonsuza kadar sürecek en iyi görünüm bile, kötü vücut dili tarafından mahvolur. Bu içgüdüsüz sözel olmayan “haberci”, başkalarının bizi nasıl algıladığını etkileyen ve insanları sizin gibi hissettiren ya da tam tersine sizi çirkin kılan temel faktördür. İşte size her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmak için kaçınmanız gereken bazı hareketler için hızlı bir rehber.

Kolunuzu sırtınızın arkasında tutmak, etrafınızdakilere güçlü bir negatif sinyal gönderir. Kolunu ne kadar yüksek tutarsan, insanlara benzediğin öfke.

Ellerinizi ceplerinize gizlemek birçok şey demektir, bu yüzden beden dilini bir bütün olarak yorumlamak önemlidir. Ancak çoğu durumda insanlar gergin olduklarında ellerini ceplerine koymaktadırlar.

Masada oturan ellerini sıkmak, kollarını göğsünüzün üzerinden geçirmenin bir mini versiyonu. Parmaklarınızla birlikte oturmuş ve elleriniz masadan kalktığında aynı mesajı gönderir: “Kendimi kapatacağım ve seninle konuşmak istemiyorum.”

Tokalamak yerine sırtınızı düzleştirin, önünüze bakın ve yürürken ayağınızı kaldırın. Bu ipuçları, yeni bir takım elbise veya çarpıcı bir elbise daha bile görünümünüzü artıracaktır!

Biz genellikle ellerimizi dudaklarımıza koyarken, ellerimizi nereye koyacağımızı bilmediğimizden, hala bir konuşma partnerinde görmek için oldukça korkutucu bir poz. Yalan söylediklerinde bilinçsizce ağzımıza dokunuruz ve birçok insan bunu bilir. Ayrıca, ağzını kapattığın zaman, ne söylediğini anlamak zor olabilir.

Ellerinizi birleştirmek, tam anlamıyla yüzünüze yumruk atmak ya da kendinizi savunmaya hazırsınız demektir.

Göz teması iletişimin en önemli parçası olabilir. Çok fazla göz teması sürdürme eğiliminde iseniz ya da bunu yapmaktan kaçınmak istiyorsanız, her seferinde bir şeyle fidget etmeye çalışın, belki de pantolonunuzda ya da salatalarınızda bir şeyler yiyebilirsiniz. Sahte dikkat dağıtıcıları aşmayın, çünkü kaba görüneceksiniz.

Bu konuda pek çok güzel psikolojik çalışma yapıldı, ancak kısa tutmak gerekirse: Sevdiğimiz insanları kopyalarız ve bizi kopyalayan insanları severiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*